Her meyve için istenilen kök derinliği hesaplanmalı ve fidanlar dikilmelidir. Gerekli görülürse fidanların dikliğini sağlayacak desteklerde kullanılabilir.

Sertifikalı olmalı,
Yara bere, çizik, oyuk olmamalıdır.
Aşılı olmalı,
Gövdesi düzgün, kökler güçlü ve gelişmiş olmalıdır.
Çeşitle istenilen boyda ve kalınlıkta olmalı,
Hastalıklardan ve zararlılardan muhafaza edilmiş olmalıdır.

Rüzgâr güneş, soğuk gibi faktörlerden olumsuz şekilde etkilenmeyecek vaziyette korunmalıdır. Nakledilme sırasında hasar görmemelidir. Uzun süre bekletilecek olan fidanlar için toprak nemli tutulmalıdır.

Ürünün isteği olan vakitte ve toprağın tava geldiği vakitte dikilmelidir. Don olaylarının görüldüğü günler, karlı havalarda ve aşırı yağış olan günlerde dikilmemelidir.

Söküm esnasında oluşan zedelenme ezilme, kopma gibi olumsuzlukları gidermek için dikimden önce dikim budaması yapılmalıdır.

Fidan için açılacak çukurlar dikimden önce oluşturulmalıdır. Toprak, dikim için hazır hale getirilmelidir. Mümkünse toprak organik gübre ile desteklenmelidir.
Yanmamış gübre kullanımı yabancı ot kontrolünü, hastalıkları ve zararlıları engellemeyi zorlaştıracağı için yanmamış gübreler kullanılmamalıdır. Dikim sonrası iklim koşullarına göre can suyu vaktinde verilmelidir.

Dikim için kullanılacak fidanların kökleri, hasar görmeden dikilmelidir. Dikim kuralları göz önünde bulundurularak dikim gerçekleştirilmelidir.

Dikimi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Bu nedenle işi kurallarına göre yapmalısınız. Tesis için gerekli imkânlar sağlanmalıdır. Fidanlarınızı özenle seçmelisiniz. İşi bilenler ile gerçekleştirdiğinizde verim almanız artacaktır. Bizler istediğiniz sonuçları almanız için canla ve başla çalışıyoruz. Sizler için her zaman severek işimizi yapıyoruz. Bunun için istediğiniz zaman bizden destek alabilirsiniz.

Sağlıklı bir tesis için kaliteli fideleri sizler için yetiştiriyoruz…